ارزیابی و نظارت ۱۴۰ واحد نانوایی در خواف

1402/11/21 8:38
رئیس شورای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر جهاد کشاورزی خواف گفت: در راستای طرح هوشمندسازی توزیع آرد و نان فعالیت ۱۴۰ نانوایی در شهرستان خواف در سال گذشته و ابتدای امسال تاکنون مورد ارزیابی و نظارت قرار گرفت.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی؛ خالد فقیری، رئیس شورای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر و مدیر جهاد کشاورزی خواف اظهار کرد: نظارت‌ها و ارزیابی باعث کاهش منکرات در حوزه فعالیت واحدهای صنفی می‌شود؛ ازاین‌رو گشت‌های نظارتی به‌صورت مستمر در سطح شهرستان فعالیت دارند و چنانچه گزارشی دراین‌خصوص باشد بلافاصله پیگیری می‌کنند.

 وی افزود: همچنین توزیع و نظارت بر بیش از هشت میلیون لیتر سوخت در بخش کشاورزی و یک هزار و ۳۸۰ تن کالای تنظیم بازار و هشت هزار تن کود شیمیایی و بذرهای اصلاح شده از دیگر اقدامات طی همین مدت است.

 فقیری بیان کرد: در راستای پاسخگویی به مطالبات کشاورزان میزان خرید تضمینی گندم در این شهرستان نیز از ابتدای سال جاری تاکنون با افزایش ۴۰ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال به هشت هزار و ۲۰۰ تن رسید.

 وی با اشاره به اهمیت بازسازی قنوات در بهره‌وری بخش کشاورزی و ایجاد و تثبیت اشتغال و ماندگاری روستاییان اعلام کرد: ۱۰۰ میلیارد ریال از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون برای مرمت قنات‌ها در این شهرستان هزینه شده است.

 مدیر جهاد کشاورزی خواف اضافه کرد: ۶۸ میلیارد ریال برای تأمین منابع تسهیلات مکانیزاسیون بخش کشاورزی و ۱۴۰ میلیارد ریال هم برای «دامدار کارت» فعالان این بخش طی ۲ سال گذشته تأمین و پرداخت شده است.

 شهرستان خواف ۲۰ هزار هکتار کشتزار آبی، ۳۶۰ هزار رأس دام و ۱۴ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی دارد و سالانه ۱۶۰ هزار تن محصولات زراعی، باغی و دامی تولید می‌کند.

 انتهای پیام/

تمامی حقوق این سایت برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی محفوظ است.