امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر حمایت از خوبی‌ها و عدالت است

1402/08/07 10:16
رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کشور گفت: امربه‌معروف به معنای حمایت از خوبی ها، عدالت، امنیت، معنویت، کرامت انسانی و نیز تشویق جامعه به ارزش‌های تراز جامعه بشری است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی، آیت‌الله کاظم صدیقی، رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کشور در چهارمین جشنواره مفلحون که امروز ۲۷ مهرماه در سالن عطار نمايشگاه بين المللی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی از نظر هيچ یک از تحلیل‌گران داخلی و خارجی قابل پیش‌بینی نبود و کسی باور نداشت که شاه بیرون شود اما این مهم اتفاق افتاد.

وی با اشاره به جنایت اسرائیل در فلسطین، افزود: امروز در غزه مردم مظلوم و کودکان بی گناهی نیز مورد وحشیگری اسرائیل قرار گرفته اند.

آیت‌الله صدیقی بیان کرد: ملت‌های دنیا بیدار شده‌اند و در سراسر جهان مردم به نشانه اعتراض به جنایات هولناک غاصبان خونخوار به خیابان ها آمده و انزجار خود را نشان داده‌اند.

خطیب جمعه تهران تصریح کرد: امروز فلسطین غریب نیست، زیرا امام راحل در زمان انقلاب اسلامی جوانانی را تربیت کرده که ۸ سال در جنگ تحمیلی مقاومت کردند و امروز حامی و پشتیبان فلسطین و مردم مظلوم غزه هستند.

وی امر به معروف و نهی از منکر را عامل خودسازی انسان دانست و خاطرنشان کرد: تا زمانی که انسان به این مرحله نرسد در برابر تهدید کمر خم می‌کند و در برابر تطمیع وسوسه می‌شود اما افرادی که در مکتب الهی تربیت شده‌اند خود را از آن خدا می‌دانند و جهاد برایشان شیرین است.

آیت‌الله صدیقی با استناد به آیاتی از سوره مفلحون، مطرح کرد: فلاح دو ویژگی دارد که یکی بیرون آمدن به سختی از ظلمات و حرکت به سوی نور و دوم حرکت به سوی رهایی است. اگر انسان در راه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر گام بردارد به این مرحله خواهد رسید.

وی تاکید کرد: اگر بخواهید مفلح، پیروز و آزادمرد باشید و از ایفای رسالت برای نجات خود و دیگران استفاده کنید باید تزکیه کنید و این امر جز با احیای فریضتین، محقق نخواهد شد.

امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر یعنی حمایت از خوبی‌ها و عدالت

آیت‌الله صدیقی اعلام کرد: مسئله امربه‌معروف یعنی حمایت از خوبی ها و عدالت، حمایت از امنیت و حمایت از معنویت و کرامت انسانی و نیز تشویق جامعه به ارزش‌های تراز جامعه بشری است.

خطیب جمعه تهران تصریح کرد: امربه‌معروف یعنی در برابر خوبی‌ها جاذبه نشان دادن، راه را برای اجرای خوبی‌ها باز کردن، جامعه را در مسیر رسیدن به کمال بسیج کردن و حس احیای خوبی‌ها را در جامعه زنده کردن است.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر اذعان داشت: انقلاب و نظام اسلامی در مسیر یک اداره دیوان سالاری و عدم رسیدگی به مطالبات مردم نیست، در این نظام انجام چنین اموری منکر بشمار می‌رود و باید از آن دوری کرد.

در پایان مراسم ۴۴ نفر از برترین‌های امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر دستگاه‌های حاکمیتی و غیرحاکمیتی استان خراسان رضوی تجلیل شد.

همچنین در این مراسم با حضور رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کشور و مدیران ارشد استانی از سایت جامع اطلاع رسانی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی رونمایی شد.

رونمایی از تصویر شهید الداغی، شهید امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر سبزوار، در صخره مقاومت نمايشگاه بين المللی مشهد برنامه انتهایی چهارمین جشنواره مفلحون بود.

انتهای پیام/

تمامی حقوق این سایت برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی محفوظ است.