بی‌حجابی باعث ویرانی کانون خانواده است/ جشنواره گوهر فاطمی با موضوع عفاف و حجاب در مشهد به کار خود پایان داد+عکس

1402/09/11 5:13
چهارمین جشنواره گوهر فاطمی با موضوع عفاف و حجاب، طراحی و دل‌نوشته توسط فرماندهی منطقه پدافند هوایی شمال شرق امام رضا (ع) با رقابت بیش از ۴۰۰ اثر در مشهد به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی، اختتامیه چهارمین جشنواره گوهر فاطمی به‌منظور تبلیغ گسترش و نهادینه‌سازی فرهنگ عفاف و حجاب با حضور جانشین منطقه و رئیس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی شمال شرق در سینما قدس این منطقه برگزار شد.

امیر سرتیپ دوم علی خلیل‌آبادی، جانشین منطقه پدافند هوایی شمال شرق کشور، ضمن قدرانی از متولیان این جشنواره، با بیان اینکه حفظ عفاف و حجاب به‌عنوان یک ارزش والای اسلامی و مورد تأکید است، گفت: همگی ما بر اساس دستورات اسلامی وظیفه داریم به ترویج این ارزش معنوی کمک کنیم.

وی با بیان اینکه بی‌حجابی زندگی‌ها را به سمت ویرانه شدن می‌برد، افزود: امروزه بی‌حجابی یکی از مهم‌ترین آسیب‌هایی بوده که دامنگیر جامعه شده است. حجاب در لغت به معنای مانع رسیدن، پوشیدن و منع‌کردن آمده و امری فطری و ذاتی بوده و حیای درونی انسان سبب می‌شود که عفاف و حجاب را رعایت کند.

حجت‌الاسلام محمد عدیده، رئیس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی شمال شرق نیز با اشاره به اینکه در عصر جدید بنیان استوار خانواده‌ها در جهان در معرض خطر قرار گرفته است، بیان کرد: با وجود همه تحولات عصر دیجیتال در جامعه ایرانی خانواده یک رکن بسیار مهم است که باید در حفظ آن کوشا باشیم.

وی افزود: خانواده مؤثرترین و نخستین هسته انسانی است و ورود انسان به اجتماع، پیشرفت وی در آینده در پرتو تعالی خانواده شکل بهتری به خود خواهد گرفت.

عدیده به کاهش تعداد فرزندان در خانواده‌ها اشاره کرد و توضیح داد: این امر می‌تواند بنیان خانواده را ضعیف کند، چرا که کاهش تعداد فرزند موجب کم‌شدن حمایت‌های خویشاوندی در آینده می‌شود.

رئیس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی شمال شرق، مهم‌ترین رکن رضایت از زندگی در عصر جدید را مربوط به وجود خانواده دانست و خاطرنشان کرد: مراقبت از نهاد خانواده موضوعی است که نه فقط موردتوجه خانواده‌ها بلکه باید موردتوجه نهادهای اجتماعی و دیگر نهادها باشد.

در این مراسم که با حضور خانواده‌های کارکنان منطقه پدافند هوایی شمال شرق کشور برگزار شد، از نفرات برتر این جشنواره با اهدای هدیه و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

 

تمامی حقوق این سایت برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی محفوظ است.