ثبت بیش از ۷۰۰۰ مطالبه مردمی در سامانه «سو»

1402/08/08 5:14
معاون برنامه‌ریزی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون سامانه «سو» باهدف پاسخگویی سریع به مطالبات مردمی از دستگاه‌های اجرایی توسط کارشناسان این ستاد طراحی و در استان اجرایی شده و در این مدت بیش از ۷۰۰۰ مطالبه در این سامانه به ثبت رسیده است.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی؛ محسن ملی، معاون برنامه‌ریزی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان در سومین کمیته تخصصی فرهنگی که در  اداره کل کانون پرورش فکری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون بالغ بر ۷۰۰۰ مطالبه مردمی در سامانه سو ثبت شده و توسط کارشناسان اتاق وضعیت ستاد بررسی و پس از تأیید نهایی به مدیران اجرایی مربوطه جهت پاسخگویی ارجاع داده شده است و در این مدت بیش از ۸۸ درصد مطالبات پاسخ داده شده است.

 

وی افزود: در تمام دستگاه‌های حاکمیتی و غیرحاکمیتی بنا بر ظرفیت موجود آن نهاد، شورای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر جهت احصاء معروف و منکر تخصصی دستگاه مربوطه راه‌اندازی شده است. دستگاه‌های اجرایی در ۸ کمیته تخصصی ساماندهی شده‌اند و در هر جلسه کمیته‌ها مشکلات جهت بررسی و پیگیری مطرح می‌شود.

 

ملی بیان کرد: دریافت شهریه های نامتعارف در برخی مدارس، کمبود میز و صندلی در مدارس برخی نواحی، عدم پوشش مناسب در برخی آموزشگاه های زبان، مختلط بودن کلاس ها و عدم گزینش اساتید در آموزشگاه های زبان، برگزاری و صدور مجوز برای رشته های غیر متعارف مانند کاشت ناخن و تتو، عدم هماهنگی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صدور آموزشگاه های موسیقی، برگزاری جنگ های شادی غیرمتعارف، ارائه خدمات غیرقانونی در هتل ها، برگزاری تورهای غیرمتعارف، بهداشت نامناسب برخی محوطه امامزاده ها و ... از مواردی است که در سامانه سو مرتبط با کمیته فرهنگی ثبت شده و مورد پیگیری است.

 

وی پیگیری مطالبات مردم را در کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: هر چه به مسائل اجتماعی بیشتر پرداخته و مطالبات اجتماعی مردم محقق شود به همان میزان در بخش‌های دیگر مشکلات نیز کاهش می‌یابد.

 

معاون برنامه‌ریزی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان خراسان رضوی تصریح کرد: فعال‌شدن تشکل‌های مردمی در قالب طلایه‌داران و یاوران معروف و همچنین نظارت و ارزیابی دستگاه‌های اجرایی به شناسایی مشکلات و رفع آنها در سریع‌ترین زمان ممکن کمک می‌کند و همین امر در احیای فریضه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر تأثیرگذار است.

 

 

انتهای پیام/

تمامی حقوق این سایت برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی محفوظ است.