داشتن راه‌های مناسب روستایی از مطالبات اصلی مردم سرخس است

1402/08/08 8:51
رئیس شورای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر فرمانداری سرخس گفت: داشتن راه‌های مناسب روستایی جهت تردد ساکنان منطقه یکی از مهم‌ترین مطالبات مردمی است که با پیگیری‌های انجام شده جاده ارتباطی ۲۴ روستای این شهرستان بهسازی و آسفالت شد.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی؛ حسن نوری‌زاده، رئیس شورای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر فرمانداری سرخس اظهار کرد: جاده ارتباطی ۲۴ روستای این شهرستان با اجرای عملیات عمرانی از طریق هم‌افزایی نهادهای خدمت‌رسان در نیمه نخست امسال بهسازی و آسفالت شد.

 

فرماندار سرخس با اشاره به اهمیت پیگیری مطالبات مردم در شهرستان،  افزود: در راستای پاسخ به مطالبات مردم از ابتدای امسال تاکنون در مجموع ۲۳ کیلومتر از جاده‌های روستایی شهرستان آسفالت شد که شامل یک جاده دسترسی برای هفت روستا، یک جاده دسترسی برای ۱۵ روستا و ۲ جاده تک روستایی بوده است.

 

نوری‌زاده با بیان اینکه هم اکنون عملیات اجرای آسفالت چند محور روستایی در شهرستان در حال اجراست، اعلام کرد: تا پایان سال ۱۴۰۳ همه ۸۱ روستای شهرستان سرخس از راه آسفالته برخوردار می‌شوند.

 

رئیس شورای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر فرمانداری سرخس اذعان داشت: برای تکمیل آسفالت همه راه‌های روستایی شهرستان باید حدود ۴۵ کیلومتر راه روستایی آسفالت شود، مطابق تصمیمات اتخاذ شده در شورای برنامه‌ریزی شهرستان، عملیات اجرای آسفالت ۲۵ کیلومتر راه امسال اجرا می‌شود و بقیه ۲۰ کیلومتر نیز در سال ۱۴۰۳ انجام خواهد شد.

 

شهرستان سرخس با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، دارای ۲ شهر سرخس و مزداوند و ۸۱ روستای دارای بیش از ۲۰ خانوار است که ۵۵ درصد جمعیت شهرستان در روستاها سکونت دارند.

 

انتهای پیام/

تمامی حقوق این سایت برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی محفوظ است.