در جامعه سالم، همه افراد نسبت به یکدیگر موظف هستند/ وظیفه دستگاه‌های اجرایی در کنار ستاد امر به معروف، مشارکت و حمایت است

1402/08/13 8:27
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: حمایت و مشارکت مسئولین در دستگاه‌های اجرایی، ستاد امربه‌معروف را برای رسیدن به اهدافش که در راستای احیای فریضتین است یاری می‌کند.

حسن موحدیان، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در گفت‌وگو با روابط‌عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی عنوان کرد: بحث امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر باعث استحکام جامعه می‌شود. برای داشتن جامعه سالم همه افراد باید در خصوص هر مسئله‌ای که اسلام به آن تأکید کرده و مصادیقی که قانون جامعه است، امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کنند.

 

وی در ادامه با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج توضیح داد: در این آیه خداوند فرموده است " الَّذینَ إِنْ مَککَنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقامُوا الصَّلاةَ وَ آتَوُا الزَّکاةَ وَ أَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَ نَهَوْا عَنِ الْمُنْکَرِ وَ للهِ عاقِبَةُ الْأُمُورِ" کسانی که اگر آنان را در زمین به قدرت رسانیم، نماز بر پا می‌دارند و زکات می‌دهند و (دیگران را) به خوبی‌ها دعوت می‌کنند و از بدی‌ها باز می‌دارند و پایان همه امور برای‌خداست. این آیه دو پیام مهم شامل یاری خداوند از طریق احیای دین او و امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، به قدرت نیاز دارد می‌باشد که نشان از اهمیت انجام فریضتین است.

 

موحدیان برگزاری جشنواره مفلحون را راهی برای ترویج امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر به‌صورت همگانی اعلام و بیان کرد: متأسفانه درباره موضوع امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در جامعه به‌درستی بحث نشده و وجوبش کم مطرح شده و همچنین مورد کم‌توجهی افراد قرار گرفته است. وجود جشنواره‌هایی مانند جشنواره مفلحون کمک می‌کند تا جامعه بداند امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر مختص به یک عدهٔ خاص نیست.

 

وی خاطرنشان کرد: هرکسی در حد خودش باید امربه‌معروف کند حتی در حد یک تذکر محترمانه برای نریختن زباله در خیابان، در خصوص مسائل دینی و حجاب و هر مسئله‌ای که اسلام به آن تأکید کرده و مصادیقی که قانون جامعه است همه افراد در جامعه نسبت به یکدیگر موظف هستند.

 

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با تأکید به فرمایش حضرت علی (ع) در خصوص اهمیت امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در جامعه عنوان کرد: چهار عامل باعث ازبین‌رفتن جامعه می‌شود که یکی از آن عوامل ترک‌کردن امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر است؛ بنابراین برای داشتن جامعه سالم باید این فریضتین به‌درستی انجام شود و به‌صورت همگانی در تمام ابعاد ترویج یابد.

 

موحدیان تصریح کرد: حمایت و مشارکت مسئولین در دستگاه‌های اجرایی، ستاد امربه‌معروف را برای رسیدن به اهدافش که در راستای احیای فریضتین است یاری می‌کند.

 

انتهای پیام /

تمامی حقوق این سایت برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی محفوظ است.