سامانه «سو» ستاد امر به معروف باید در سطح ملی گسترش یابد/ پیگیری مطالبات مردمی تسهیل شده است

1402/08/07 9:32
قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت: راه‌اندازی سامانه سو باهدف تسریع بخشیدن به پیگیری مطالبات مردم و آشکار بودن کلیه مراحل پیگیری برای مطالبه‌گر یکی از مؤثرترین اقدامات ستاد امر به معروف استان در دستگاه‌های اجرایی به‌منظور رفع موانع و مشکلات است که باید در سطح گسترده‌ و ملی گسترش پیدا کند.

سید مصطفی موسوی، قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی در گفت‌وگو با روابط‌عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان، اعلام کرد: تبیین عملکرد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در سلامت و سعادت جامعه و نقش آن نیز در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی باید بیشتر موردتوجه همگانی قرار گیرد؛ زیرا که ترک این دو فریضه الهی، باعث کم‌رنگ‌شدن آموزه‌های دینی و ترویج ناهنجاری‌های اخلاقی و اجتماعی در جامعه می‌شود.

 

وی افزود: یکی از موضوعات مهم که مورد تأکید دین اسلام است و در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری بر آن تأکید داشته‌اند، بحث تبیین جامعه تمدن اسلامی است. برای رسیدن به این هدف، تمام آحاد جامعه نسبت به یکدیگر برای اعلام موارد مثبت و منفی که در تمام عرصه‌های زندگی تأثیرگذار باشد، موظف هستند.

 

موسوی حضور در کنار بارگاه منور حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) را یک حسن بی‌نظیر در رسیدن به اهداف نظام اسلامی دانست و توضیح داد: این فضای معنوی کمک می‌کند تا فریضه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر به‌صورت همگانی توسعه یابد و همین امر باعث ترویج فضائل و کاهش رذایل می‌شود.

 

وی برگزاری جشنواره مفلحون باهدف تقدیر از برترین‌های امربه‌معروف را اقدامی بسیار پسندیده در احیای فریضتین اعلام کرد و گفت: مهم‌ترین موضوعاتی که می‌تواند در تبیین عملکرد حافظان امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر تأثیرگذار باشد بحث برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌هایی مانند جشنواره مفلحون است که در آن از آمران به معروف تقدیر می‌شود.

 

قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی تصریح کرد: موضوع مهمی که باید در این قبیل جشنواره‌ها موردتوجه و پیگیری قرار گیرد، بحث مردمی‌شدن جشنواره و تغییر مسیر از سمت ادارات به سطح عمومی جامعه است.

 

وی ضمن تقدیر از زحمات سازنده ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی سامانه سو باهدف تسریع بخشیدن به پیگیری مطالبات مردم و آشکار بودن کلیه مراحل پیگیری برای مطالبه‌گر یکی از مؤثرترین اقدامات ستاد استان در دستگاه‌های اجرایی به‌منظور رفع موانع و مشکلات است که باید در سطح گسترده‌ای گسترش پیدا کند.

 

انتهای پیام/

تمامی حقوق این سایت برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی محفوظ است.