نگاه حداقلی به امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر باعث آسیب در جامعه می‌شود

1402/08/25 5:28
معاون اجتماعی و دستگاه‌های حاکمیتی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی گفت: محدودکردن امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر به یک موضوع باعث آسیب در سطح جامعه شده است.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی؛ قاسم باغبان، معاون اجتماعی و دستگاه‌های حاکمیتی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان در جلسه اعطای حکم رئیس شورای امربه‌معروف دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: باتوجه‌به نگاه عمومی در سطح جامعه به فریضتین، هنوز هم افرادی هستند که تصور می‌کنند فعالیت در حوزه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر فقط به چند موضوع خلاصه می‌شود درصورتی‌که ستاد در راستای احیای فریضتین به کلیه حوزه‌ها ورود کرده است.

 

 وی نگاه حداقلی به امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر را یک آسیب جدی در جامعه برشمرد و افزود: محدود دیدن دایره امر به معروف‌ها و نهی از منکرها یکی از مهم‌ترین آسیب‌هایی است که طی چندین سال گذشته به این حوزه وارد شده و با ایجاد معاونت اجتماعی و مطالبه‌گری و راه‌اندازی شوراهای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در دستگاه‌های اجرایی تلاش شده این نگاه عمومی تغییر کند.

 

 باغبان بیان کرد: شوراهای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر باهدف پیگیری و پاسخگویی سریع به مطالبات مردم در تمام دستگاه‌های اجرایی استان راه‌اندازی شده است.

 

 وی با تأکید بر اهمیت فعالیت شورای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان کرد: حوزه درمان و سلامت در سطح وسیعی در تمام نقاط شهری و روستایی بدون درنظرگرفتن شرایط افراد ارائه خدمات می‌کند و ازآنجاکه با سلامت جسمی افراد ارتباط مستقیم دارد، پیگیری و پاسخگویی به مطالبات مردم در خصوص کیفیت خدمات، دسترسی آسان به مراکز درمانی، تأمین داروهای موردنیاز، دردسترس‌بودن پزشک در نواحی روستایی و...از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

 

 در انتهای جلسه طی حکمی از ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی، محمود محمدزاده شبستری رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به‌عنوان رئیس شورای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر این دانشگاه منصوب شد.

 

 انتهای پیام/

 

تمامی حقوق این سایت برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی محفوظ است.