نگاه حداقلی به فریضه واجب امربه‌معروف در جامعه نیازمند اصلاح است

1402/08/13 9:41
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: متأسفانه در جامعه به فریضه واجب امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر نگاه بسیار حداقلی وجود دارد که نیازمند اصلاح است.

حجت الاسلام نصرالله پژمان‌فر، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در گفت‌وگو با روابط‌عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی، بیان کرد: هر نوع کوتاهی و کم‌کاری و امری که موجب خسارت به افراد و اشخاص شود، عامل منکر در جامعه تلقی می‌شود که باید برای رفع آن، معروفات را بیشتر ترویج داد.

 

وی برگزاری جشنواره‌هایی مانند جشنواره مفلحون را عامل تشویق و ترغیب افراد در سطوح مختلف جامعه اعلام کرد و افزود: این اقدامات خوب ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان در راستای احیای فریضتین انجام می‌شود و برکات بسیار زیادی در ابعاد مختلف دارد.

 

پژمان فر بیان کرد: حضور افراد، شخصیت‌ها و آحاد مردم در جشنواره‌هایی مانند جشنواره مفلحون که باهدف تقدیر از برترین‌های امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر برگزار می‌شود در احیا و ترویج معروف در سطح جامعه تأثیرگذار است.

 

وی هر نوع کوتاهی و کم‌کاری که موجب واردشدن خسارت به افراد و اشخاص می‌شود را منکر دانست و خاطرنشان کرد: متأسفانه نگاه بسیار حداقلی به امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در جامعه شکل‌گرفته و باید این موضوع اصلاح شود و به‌سوی نگاه حداکثری و گسترده‌تری پیش رفت. باید هر چقدر می‌توانیم در لایه‌های مختلف به سمتی پیش برویم که امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر بتواند نقش خودش را به‌درستی ایفا کند.

 

انتهای پیام /

تمامی حقوق این سایت برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی محفوظ است.