درسنامه اختصاصی امر به معروف و نهی از منکر منتشر شد
07 بهمن 1400 - 6:42
شناسه : 589
بازدید 353
2
معاون رسانه، فرهنگسازی و آموزش ستاد امربه معروف و نهی ازمنکر خراسان رضوی: سالاری گفت: درسنامه اختصاصی امر به معروف و نهی از منکر را برگرفته از آیات، روایات و نظرات بزرگان برای ارائه در ۶ ساعت کلاس آموزشی تهیه و چاپ شد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی؛ مهدی سالاری، معاون رسانه، فرهنگسازی و آموزش ستاد امربه معروف و نهی ازمنکر خراسان رضوی گفت: براساس بند ۸ ماده ۱۶ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، ستادهای امر به معروف و نهی از منکر مسئولیت آموزش و اطلاع رسانی امر به معروف و نهی از منکر و ترویج آن در لایه‌های مختلف جامعه را برعهده دارند.

وی افزود: در این راستا معاونت رسانه، فرهنگسازی و آموزش ستاد ضمن برنامه‌ریزی ویژه برای مشارکت گسترده در طرح ملی امر به معروف و نهی از منکر، قالب‌های مختلف آموزشی را تدوین و درسنامه اختصاصی امر به معروف و نهی از منکر را برگرفته از آیات، روایات و نظرات بزرگان برای ارائه در ۶ ساعت کلاس آموزشی تهیه و چاپ نموده است.

سالاری تصریح کرد: در این درسنامه همه آن چیزی که به صورت عمومی باید در خصوص امر به معروف و نهی از منکر دانسته شود اعم از احکام، شیوه‌های عملی و قوانین مربوط به امر به معروف و نهی از منکر گردآوری شده و باتوجه به شیوع ویروس کرونا که بسیاری از برنامه‌های حضوری آموزش کاهش یافته، محتوای لازم آموزشی به صورت مجازی و غیرحضوری تهیه شده است.

معاون رسانه، فرهنگسازی و آموزش ستاد استان در ادامه اظهار کرد: سه رویکرد توسعه آموزش‌های غیرحضوری و کاربردی و همگانی‌سازی آن، هماهنگ و همسو نمودن جامعه هدف و ارتقا تعامل آموزشی و کاهش زمان مراحل آموزش، کسب مهارت و اهدا گواهینامه مبنای کار این معاونت قرارگرفته‌است.

وی در ادامه گفت: همچنین توسعه آموزش الکترونیک و غیرحضوری و غیرمتمرکز در مساجد، محلات، ادارات و مجموعه‌ها، بروزسانی آموزش‌ها با احصا مشکلات و موانع امر به معروف و نهی از منکر و استفاده از ظرفیت‌های هنری ( تئاتر، سرود، انیمیشن و… ) برای تولید محتوا و محصولات آموزشی به منظور آموزش‌های غیرمستقیم و ترغیب مخاطبین به فراگیری آموزش‌های امر به معروف و نهی از منکر از طریق شبکه‌های اجتماعی در دستورکار قرارگرفته‌است.

سالاری اظهار کرد: سفیران معروف یا همان مربیان تخصصی و کار آزموده امر به معروف و نهی از منکر یکی از برکاتی است که در زمینه توسعه آموزش‌ها در بین سطوح مختلف مردم فعالیت نموده‌است.

وی در پایان گفت: امروز معاونت رسانه، فرهنگسازی و آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی که توسعه آموزش‌های همگانی و اطلاع‌رسانی را ضرورت و زیربنای احیای امر به معروف و نهی از منکر می‌داند اعلام آمادگی نموده که حامی هرگونه فعال امر به معروفی و هر ایده در زمینه اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باشد.

انتهای پیام/

نوشته‌های مرتبط

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.