ماهیت ستاد امر به معروف و نهی از منکر نظارت و مطالبه‌گری است
08 بهمن 1400 - 6:11
شناسه : 587
بازدید 548
10
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی: رضایی گفت: ستاد امربه معروف و نهی از منکر موظف به تلاش در جهت ترویج، اشاعه و احیاء امر به معروف و نهی از منکر است، این موضوع باید در تمام سیاست‌گذاری‌ها، پیگیری‌ها، محتواها و محصولات فرهنگی تولید شده دنبال شود.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی؛ مهدی رضایی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی اظهار کرد: ستاد امربه معروف و نهی از منکر موظف به تلاش در جهت ترویج، اشاعه و احیاء امر به معروف و نهی از منکر است، این موضوع باید در تمام سیاست‌گذاری‌ها، پیگیری‌ها، محتواها و محصولات فرهنگی تولید شده دنبال شود که با هماهنگی و همکاری همه دستگاه‌های اداری متولی می‌تواند با نتایج بهتری همراه گردد.

وی در ادامه گفت: باتوجه به اینکه امر به معروف و نهی از منکر نقش عمده ای در اشاعه معروفات و کاهش و حذف منکرات ایفا می‌کند لذا نقش ستاد امر به معروف و نهی از منکر علاوه بر مطالبه‌گری و نظارت، در ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها نیز موثر خواهد بود.

رضایی افزود: ستاد امر به معروف و نهی از منکر همچون ناظری بیرونی، نقاط قوت و ضعف، انحرافات و خلاها را در دستگاه ها شناسایی کرده و به عنوان بازوی مردمی و از طرف مردم، علاوه بر پیشگیری از منکرات می‌تواند در راستای ترویج معروفات، الگوهای رفتاری مناسبی را به جامعه معرفی نماید.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی خاطرنشان کرد: عمده‌ترین وظایفی که ستاد برعهده دارد مربوط به سیاست‌گذاری، نظارت و بعد از آن مطالبه‌گری است، یعنی اگر جایی عمل منکری اتفاق افتاد و یا اقدامی مغفول ماند که احیاناً از دید مدیران دستگاه دورمانده از آن‌ها خواسته می‌شود تا نسبت به ریشه‌یابی و رفع و اصلاح آن اقدام کنند.

وی تصریح کرد: به همین منظور عموم مردم و تشکل‌های مردمی مطالبه‌گر نیز چنانچه با موضوعات مغفول مانده و یا فراموش‌شده‌ای در دستگاه‌ها مواجه هستند می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های قانونی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در خصوص موضوع مدنظر مطالبه‌گری نمایند.

رضایی در پایان گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر موظف است بر اساس قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر از اقدامات قانونی افراد حمایت کرده و مردم نیز می توانند با اقامه این واجب الهی مسئولیت‌پذیری خود را در جامعه به منصه‌ی ظهور گذاشته و در راستای ایجاد جامعه‌ای معروف محور حداکثر تلاش خود را انجام دهند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.