تشکیل ۱۰ کارگروه امربه‌معروف و نهی از منکر در خراسان رضوی/ از گروه‌های مطالبه‌گری در سطح استان حمایت می‌کنیم
02 اسفند 1400 - 15:30
شناسه : 851
بازدید 406
7
معاون اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر خراسان رضوی خبر داد: باغبان با بیان اینکه ۱۰ کار گروه موضوعی در ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی راه‌اندازی شده است، گفت: ستاد وظیفه دارد از گروه های مطالبه گری حمایت کنند چون باور داریم که گروه های مطالبه گری بازوان این ستاد هستند.
ارسال توسط :
پ
پ

قاسم باغبان، معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر خراسان رضوی در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان خلیل آباد که در محل دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار داشت: از سال ۱۳۹۴ قانون و دستور العمل رسمی برای تشکیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر تصویب و در سراسر کشور با تشکیل ستادهای مربوطه اجرا شد.

وی با بیان اینکه تشکیل منظم ستاد شهرستان باید در دستور کار باشد و مصوبات این ستاد لازم الاجرا است، خاطرنشان کرد: احصا مصادیق معروف و منکر ویژه هر شهرستان باید با جدیت بیشتری دنبال شود و ستاد شهرستان باید نسبت به معروفات و منکرات هر شهرستان آشنا باشد و برای آن برنامه داشته باشد.

معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر خراسان رضوی با تاکید بر اینکه اگر معروفات و منکرات مخصوص هر شهرستان شناسایی شود می توان برای گسترش یا کاهش آنها برنامه ریزی کرد، افزود: ۱۰ کار گروه در ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی راه اندازی شده و کار گروه فرزند آوری، سگ گردانی، عفاف و حجاب، باغ تالارها و… از جمله کار گروه هایی است که راه اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه ستاد می تواند به صورت محسوس و نامحسوس منکرات مدیران دستگاه ها را شناسایی و تا آخر آن که به دادستانی منجر می شود برنامه ریزی کند، تصریح کرد: در برخی از موارد به لحاظ پوشش در سطح مشهد مشکلاتی داریم که کار گروه عفاف و حجاب و مد و لباس راه اندازی و این آسیب را دنبال می کند.

باغبان با بیان اینکه کار گروه های استانی می تواند در سطح شهرستان اگر به این موارد مبتلا است تشکیل شود و بر اساس وظایف هر کار گروه تلاش و پیگیری داشته باشد، اذعان کرد: هرچقدر در حوزه آموزش بیشتر کار کنیم موفق تر خواهیم بود و آثار و تبعات کمتری در اجرای امر به معروف و نهی از منکر خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری جشنواره مفلحون در سطح خراسان رضوی برگزار شد و این جشنواره باید در شهرستان ها هم برگزار شود، عنوان کرد: باید الگو ها و افرادی که در حوزه امر به معروف شاخص هستند را به مردم نشان بدهیم تا مردم هم این را الگوبرداری کنند.

معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر خراسان رضوی با اشاره به اینکه تشکیل گروه های مطالبه گری در سطح استان و شهرستان در حال پیگیری است و جوانان که آمادگی دارند در حوزه مطالبه گری کار کنند باید شناسایی شوند و در این گروه ها بکارگیری شود، تشریح کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر وظیفه دارد از گروه های مطالبه گری حمایت کنند چون باور داریم که گروه های مطالبه گری بازوان این ستاد هستند تا کارهای مطالبه گری از مسئولان روان‌تر انجام شود.

وی همچنین بیان کرد: بالاترین معروف حفظ نظام اسلامی است و امیدواریم که بتوانیم در این راستا انجام وظیفه داشته باشیم.

 

ستاد امر به معروف و نهی از منکر می تواند در تبیین دستاوردهای نظام موثر باشد

حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد در این نشست، اظهار داشت: کارهای ارزشمندی به برکت خون شهدا و پیروزی انقلاب در حوزه امر به معروف و نهی از منکر انجام شده است و اگر امر به معروف و نهی از منکر اجرا شود دیگر واجبات الهی قوام پیدا می کند و امورات انجام می شود.

وی با بیان اینکه در بحث امر به معروف و نهی از منکر یک فراز و نشیب هایی صورت گرفته که باعث کُند شدن پیشرفت این فریضه الهی شده است، خاطرنشان کرد: حجم گسترده تبلیغات در راستای کمرنگ کردن زحمات نظام بسیار زیاد است و ستاد امر به معروف و نهی از منکر می تواند در زمینه تبیین دستاوردهای نظام و انقلاب موثر باشد.

 

حفظ جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه امروز یک ضرورت است

ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد در این نشست با بیان اینکه قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را اعضای ستاد مطالعه کنند، تصریح کرد: در زمینه امر به معروف و نهی از منکر شهدای زیادی را تقدیم کرده ایم و باید در زمینه احیای این فریضه الهی گام های موثرترین برداریم.

وی با تاکید بر اینکه برای حفظ جایگاه امر به معروف و نهی از منکر باید تلاش کنیم و این یک ضرورت برای جامعه امروز است، اذعان کرد: آموزش و فراگیری عمومی مردم در خصوص امر به معروف و نهی از منکر می تواند در حفظ جایگاه این فریضه الهی کمک کند.

انتهای پیام/

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.