جایگزینی حقوق شهروندی با امر به معروف، ترویج فرهنگ غربی است
31 اردیبهشت 1401 - 15:22
شناسه : 1671
بازدید 355
4
آیت الله صدیقی: رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: وقتی کسی می خواهد فرهنگ غرب را ترویج کند می آید به جای امر به معروف و نهی از منکر حقوق شهروندی را مطرح می کند.
ارسال توسط :
پ
پ

آیت الله کاظم صدیقی روز پنجشنبه در نشست دبیران ستادهای استانی امربه معروف سراسر کشور در مشهد افزود: کلمات، بار معنایی دارند و جایگزینی عبارات به صورت بیان شده مقابله با فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در کشور است.

وی ادامه داد: معتقدیم وقتی حرف ناصحانه ای به فرزندان خود می گوییم آن را باید تحت عنوان امر به معروف بیان کرد و زیر چتر این خیرخواهی ناصحانه و البته در سطح کلان، بستر همه خیرات در جامعه رخ می دهد.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: خداوند بی تفاوتی را در جامعه نمی بخشد و مطابق روایات آنجا که خدا ظالمی را عذاب می کند، فرد بی تفاوت به ظلم را همان جا مورد عقوبت قرار می دهد.

صدیقی افزود: مطابق آیات الهی حضور مردم در سقوط و هم در صعود حرکتهای اجتماعی سرنوشت ساز است، ما نوکر خدا هستیم و خدا خواسته است که ما به مردم خدمت کرده و با خیرخواهی مردم را به صحنه بیاوریم و برای این کار باید امر به معروف در جامعه به گفتمان تبدیل شود.

وی بر به کارگیری ابزار هنر در خلق محتوای مرتبط با امر به معرف و نهی از منکر تاکید کرد و ادامه داد: باید از هنرمندان بسیجی و زبان روز که همان زبان موثر هنر است در تریبون‌های حساس رادیو و تلویزیون و در راستای ترویج امر به معروف استفاده کرد.

او اضافه کرد: مقوله امر به معروف، همان قضیه هدایت و مخصوص خداست لذا پرچمی که شما به دست گرفته اید مظهر اسم هادی خداست بنابراین کسی می تواند موجب هدایت شود که نور هدایت الهی در درونش باشد و در قدم نخست باید علیه نفس اماره و غفلتهای خود بپاخیزیم.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر انجام این فریضه را راه پرمشقت انبیا و سیدالشهدا عنوان کرد و گفت: باوجود هزینه هایی که می دهیم کسی که منصور الهی شد یقینا شکست ندارد حتی اگر کشته شود، چنانچه سردار سلیمانی با شهادتش ماند و خطش نیز ماندگار شد.

صدیقی افزود: این که مطابق قانون یکی از ائمه جمعه موقت تهران رییس ستاد امر به معروف ونهی از منکر است به دلیل توجه به ارتباط گیری با نهاد ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه در استانهاست و در استانها نمایندگان ولی فقیه پرچمدار امر به معروف هستند لذا ارتباط ستادهای استانی با نمایندگان ولی فقیه باید یک اصل تلقی شود.

نوشته‌های مرتبط

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.