ویروس گناه مانند کرونا مسری است/ حس مسئولیت نسبت به سلامت یکدیگر تکلیف آحاد جامعه اسلامی است
10 خرداد 1401 - 15:20
شناسه : 1703
بازدید 330
3
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور: آیت الله صدیقی گفت: گفت: ویروس گناه مانند ویروس کرونا مسری است و اگر کنترل نشود علاوه بر دنیا، آخرت ما را نیز از بین می‌برد.
ارسال توسط :
پ
پ

آیت‌الله کاظم صدیقی، در اختتامیه سومین دوره جشنواره مفلحون خراسان رضوی که در نمایشگاه بین‌المللی مشهد مقدس برگزار شد، اظهارداشت: امربه معروف و نهی ازمنکر از دیدگاه قرآن کریم تنها امتیاز امت اسلام نسبت به سایر امت‌ها است.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر هم جاذبه دارد و هم دافعه که نشانه حیات و زندگی انسان است، گفت: موجود زنده جاذبه دارد و آب و هوا را برای زندگی جذب می‌کند همانطور که دافعه دارد و از خطرات دوری می‌کند.بدون قدرت نمی‌توان زنده بود و اگر دافعه نباشد در برابر آسیب‌ها و توطئه‌ها و در برابر خیانت‌ها از پای در می‌آییم.

آیت‌الله صدیقی عنوان کرد: خداوند خواسته است که ما نسبت به توحید، ولایت، ائمه معصومین و فضایل اخلاقی جاذبه داشته باشیم و نسب به بدی، کفر، گناه و … دافعه داشته باشیم.

رئیس ستاد امر به معروف ونهی از منکر کشور  ویروس گناه را همانند ویروس کرونا مسری خواند و اظهارکرد: مجموعه جامعه ما یک پیکر است که قدرت دفاعی آن در برابر ویروس‌های خطرناک، در مقابل الحاد و پلیدی و پلشتی، مساله امر به معروف و نهی از منکر است.ویروس کرونا زندگی ما را گرفته اما ویروس گناه علاوه بر دنیا، آخرت ما را نیز می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه بی‌تفاوتی نسبت به گناه در جامعه باعث ترویج فساد و ایجاد منکرات گسترده در نهاد مقدس خانواده می‌شود، متذکر شد: اگر مسئله حساسیت و عرق وجودی ما نسبت به خداوند، پیامبر و ائمه معصومین علیهم السلام خاموش شود، این مرگ ما است.

آیت‌الله صدیقی بیان کرد: مهمترین معروف در عالم امکان مسئله ولایت است که حاکمیت خداوند متعال بر بندگانش از مجرای ولایت انجام می‌شود. یکی از مهمترین معروفات که باید با زبان شیرین به جوانان ونسل‌های آینده تزریق و تبیین شود بحث ولایت است که همین ولایت باعث ایجاد وحدت در جامعه می‌شود.

نوشته‌های مرتبط

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.